Порівняльна характеристика прального порошку та гелю для прання
Як відомо, пральні порошки та гелі для прання містять Ензими, які ефективно видаляють різні білкові забруднення. Особливість Ензимів полягає в тому, що вони діють при температурі води до 60 °С, а при температурі вище – вони руйнуються. У складі прального порошку Ензими знаходяться в захисній оболонці, яка зберігає їхні властивості навіть при високих температурах води, а у складі рідких засобів для прання вони перебувають у гелеподібному стані, тому діють при температурі води до 60 °С.
Вміст більшої кількості активних компонентів дозволяє пральному порошку легко справлятися з сильними забрудненнями. Якщо Ви просто хочете освіжити зовнішній вигляд одягу, то краще скористатися гелем для прання.
Делікатні тканини (шерсть, шовк, синтетичні й змішані волокна, трикотаж і т.д.) краще довірити гелю для прання, він м’яко впливає на тканину та очищує її навіть у прохолодній воді, при цьому зберігає колір виробу й не зашкоджує структурі волокон тканини. Для отримання максимального ефекту прання, вироби з бавовни та льону краще прати порошком.
Для щоденного або частого прання одягу ідеально підійде гель для прання, бо, на відміну від прального порошку, він містить менше активних компонентів і більш м’яко впливає на тканину, зберігаючи структуру волокон. Часте прання порошком може негативно позначитися на вигляді тканини та з часом речі швидше зношуються.
При температурі води 30-40°С, гранули прального порошку можуть розчинятися протягом всього циклу прання, набагато важче їх розчинити, якщо пральний порошок став грудками. Таким чином, складніше вимити з волокон тканини частки, які не розчинилися у воді, і як наслідок, на одязі залишаються сліди. До того ж, до складу прального порошку часто входять електроліти, які також можуть бути причиною появи слідів на одязі.
Гель для прання – це рідина, у якій немає частинок, здатних застрягти між волокнами тканини. Отже, після його використання на одязі не залишається слідів.
Якщо пральний порошок зазвичай насипають «на око» у відділ основного прання, то ковпачок пляшки гелю для прання виступає як дозатор і можна безпомилково відміряти необхідну кількість рідкого засобу.
Гель для прання зберігати значно зручніше, адже він знаходиться в пляшці та щільно закривається кришкою, у той час як пральний порошок після відкриття, у більшості випадків, знаходиться відкритим і може висипатися. |